Szukaj
Close this search box.

Women Invest 2023 – nie mogło nas tam zabraknąć!

W gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie 15 listopada odbyła się konferencja, na której nie mogło nas zabraknąć. Women Invest 2023 bo o niej mowa, to wydarzenie przede wszystkim dla kobiet, ale panowie oczywiście też byli mile widziani. O czym świadczy między innymi fakt, że w jednym z paneli wziął udział szef Portu w Polsce Mikołaj Raczyński. Na konferencji nie zabrakło także naszego stoiska, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, za co wszystkim serdecznie dziękujemy!

Panie rządzą

Inwestowanie kobiet jest dla nas szczególnie ważne, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie kobiety mogą okazać się kluczem do powodzenia pasywnej rewolucji w Polsce. To właśnie panie inwestują w sposób bardziej rzeczowy i są bardziej świadome celów z jakimi inwestują. Nie popadając w seksizm, paradoksalnie to mężczyźni o wiele częściej są narażeni na uleganie emocjom przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, co może niekorzystnie wpływać na powodzenie ich inwestycji. To panowie zdecydowanie częściej wybierają trading i podejmują bardziej ryzykowne decyzje. A przecież da się inwestować inaczej. Są sprawdzone sposoby na to, jak skutecznie pomnażać kapitał w dłuższym horyzoncie, inwestując z chłodną głową, spokojnie czekając na realizację celu inwestycyjnego. W tym panie są lepsze, na co zwracaliśmy już uwagę między innymi w tym artykule.

Od dłuższego czasu obserwujemy również przyrost liczby nowych klientów, którymi są panie charakteryzujące się dużą świadomością finansową, o czym raportuje nas nasz dział obsługi klienta. Nasze klientki częściej niż mężczyźni wybierają Odpowiedzialne portfele Portu, inwestuje z nami również spora grupa kobiet na stałe mieszkających poza granicami kraju, które z chęcią korzystają z możliwości pomnażania środków w euro jakie daje nasza Rezerwa inwestycyjna.

Małe kwoty – wysokie zyski?

Podczas Women Invest 2023, Mikołaj Raczyński szef Portu w Polsce, oraz osoba odpowiedzialna za strategię inwestycyjną całego Portu, wziął udział w panelu omawiającym temat inwestowania małych kwot z wykorzystaniem zautomatyzowanych platform inwestycyjnych jaką jest też Portu.

Niestety, panuje powszechne przekonanie, że inwestowanie jest tylko dla bogatych, dla osób z wielkim kapitałem. Na szczęście jest to mylne przekonanie, ponieważ takie czasy już dawno się skończyły. Rynek nareszcie dorósł do rzeczywistych potrzeb klientów, między innymi dzięki pojawieniu się takich firm jak Portu, które czynią inwestowanie prostym, mądrym i dostępnym dla każdego, na przykład dzięki Portfelom na miarę. Dzięki wykorzystaniu technologii oraz rozsądnej strategii inwestycyjnej jaką jest inwestowanie pasywne, klienci Portu mogą inwestować już od kwoty 100 złotych. Za tak małą sumę, dzięki wykorzystaniu funduszy ETF, oraz temu, że w Portu umożliwiamy inwestowanie w akcje ułamkowe, inwestor może stać się posiadaczem udziałów w setkach akcji różnych firm z całego świata.

Niejednokrotnie pisaliśmy już w naszym Magazynie Portu o tym, że nawet małe sumy mogą uczynić Cię milionerem, jeśli posiadasz wystarczająco długi horyzont inwestycyjny. W następującym artykule pokazujemy, ile pieniędzy dana osoba musiałaby inwestować każdego miesiąca, aby stać się posiadaczem 1 miliona złotych po upłynięciu 65 roku życia. Inwestując w nasz portfel numer 10, który historycznie osiągał średnią roczną stopę zwrotu na poziomie 10,6% osoba w pierwszym roku życia musiałaby inwestować jedynie 10 zł miesięcznie, aby stać się milionerem na starość. Dla osoby w wieku 23 lat jest to już około 100 złotych, a dla osoby w wieku 33 lat blisko 350 złotych.

Inwestowanie małych sum ma zatem jak najbardziej sens. Nawet jeśli Twój horyzont inwestycyjny to 10 lub 15 lat, wciąż masz szansę podnieść wartość pieniędzy, nie tylko ochronić je przed inflacją, ale także znacznie na tym zarobić. Wraz z rozwojem rynków i kolejnymi latami, które razem dają dodatnią średnioroczną stopę zwrotu, inwestor ma szansę skorzystać z efektu pomnażania się zysków jaki zapewnia mechanizm procentu składanego. Dlatego, zapraszamy do inwestowania na Portu, im wcześniej zaczniesz, tym bardziej możesz na tym skorzystać.

Dziękujemy, widzimy się za rok!

Między innymi na łamach tego artykułu, chcieliśmy podziękować organizatorkom i organizatorom konferencji Women Invest 2023 za gościnę i za tak gorące przyjęcie nas w Waszym gronie. Chcemy również podziękować wszystkim osobom, które zatrzymały się choćby na moment przy naszym stoisku w siedzibie GPW, było nam niezmiernie miło porozmawiać z każdą z Was. Z radością czekamy już na następny rok, a w międzyczasie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wiedzieć coś więcej o inwestowaniu na Portu do kontaktu z nami. Weź kawę do ręki i śmiało dzwoń lub pisz na czacie, wszystko szczegółowo wyjaśnimy. Jeśli jeszcze nie masz konta na Portu – to rejestrując się przez ten link – przez pierwsze 3 miesiące inwestowania nie będziemy naliczać Ci żadnych opłat.

Wszystkich, którzy chcieliby się z nami spotkać zapraszamy już w przyszłym tygodniu do Warszawy – będziemy obecny na Stadionie Narodowym na Forum Finansów i Inwestycji w dniach 24 i 25 listopada, dla wszystkich, którzy nas odwiedzą przygotowaliśmy również specjalną ofertę.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu artykułu?

– Artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.

– Niniejszy artykuł jest materiałem marketingowym.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.