Szukaj
Close this search box.

Pokonaj swój lęk z Portu

W Portu  w tym roku pokonujemy nasze lęki. Dotyczy to zarówno codziennych lęków, jak strach przed zwierzętami czy wysokością, jak i strachu przed inwestowaniem lub rozmową o finansach. Jeśli również zmagasz się z jakimś lękiem, teraz jest właściwy czas, aby go pokonać.

Dlaczego zdecydowaliśmy się poświęcić temu tematowi uwagę?

Wiemy, że inwestowanie i ogólnie temat finansów to dla wielu nieznany lub nawet przerażający obszar. Jesteśmy jednak przekonani, że właściwa edukacja i podejście do inwestowania może zmienić życie wielu ludzi i pomóc im osiągać swoje cele i spełniać marzenia.

Ale co ma wspólnego strach przed inwestowaniem z całkowicie powszechnymi lękami takimi jak na przykład strach przed pająkami czy lęk wysokości? We wszystkich przypadkach chodzi o przejaw emocji, która wzbudza w nas uczucie dyskomfortu i może negatywnie wpływać na nasze życie. Tego typu strach wynika z irracjonalnych obaw i niepokojów, przez które czujemy, że nie potrafimy mieć sytuacji pod kontrolą. Bez względu na to jaki konkretny strach lub fobię odczuwasz, ważne jest, aby podejść do niego ze zrozumieniem i cierpliwością.

Właściwym sposobem walki z takim problemem jest na przykład stopniowe narażanie się na czynniki, które go powodują. Na przykład, jeśli boisz się pająków, możesz stopniowo uczyć się tolerować ich obecność w Twojej przestrzeni w całkowicie bezpieczny sposób, na przykład przyglądając się ich zdjęciom, starając się jednocześnie wyzbyć się strachu lub obrzydzenia. Jeśli boisz się wysokości, możesz stopniowo wyglądać z okien na coraz to wyższych piętrach, a jeśli boisz się inwestowania, możesz stopniowo zdobywać coraz więcej informacji na ten temat.

Na początek warto stworzyć dokładny przegląd swoich dochodów i wydatków. Możesz to osiągnąć niemal całkowicie automatycznie za pomocą np. aplikacji Spendee (skorzystaj z konta Premium przez 3 miesiące bez opłat).

W każdym przypadku ważne jest poczucie pewności siebie, bezpieczeństwa oraz wsparcia i zrozumienia ze strony otoczenia. W Portu z przyjemnością zaangażujemy się w ten proces razem z Tobą i wspólnie pokonamy strach. Wierzymy, że jeśli zgłębisz wystarczającą ilość informacji odnośnie swojego lęku, to prędzej czy później nadejdzie moment, w którym będziesz gotowy na pierwszy krok.

Już nie możemy się doczekać wspólnego pokonywania strachu. 💚

Pokonaj swój lęk

#1 – Arachnofobia czyli lęk przed pająkami

#2 – Akrofobia czyli lęk wysokości

#3 – Aquafobia czyli lęk przed wodą

#4 – Inwestuj bez obaw

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.