Akademia inwestowania Portu #19: Wyniki naszych portfeli w trzecim kwartale 2023

Portfele Portu mają za zadanie śledzić długoterminowo wyniki rynku. Dlatego, krótkoterminowe wyniki Portfeli na miarę nie odzwierciedlają ich pełnego potencjału, a przeważnie pokrywają się z trendami panującymi na rynku. Siła naszych portfeli leży w silnej i przemyślanej dywersyfikacji o zasięgu globalnym, która chroni przed nadmiernym ryzykiem, oferując jednocześnie ekspozycję na rynki, które są w stanie przynieść najwyższe stopy zwrotu. Jednakże, dobrze jest wiedzieć, z czego wynikają wahania wartości w danym okresie. Taka świadomość zwiększa naszą odporność na zmienność oraz naszą zdolność akceptacji ryzyka. Zatem, jak portfele Portu spisały się w 3 kwartale tego roku, jakie stopy zwroty osiągnęły? Czy na wyniki portfeli wpływ mają jedynie rynki, jak ma się do tego kurs złotego? Jak wyniki portfeli faktycznie przedstawiają się na tle całego rynku? Które aktywa radziły sobie najlepiej w ubiegłym kwartale? Jak obecne zmiany wartości prezentują się w kontekście długoterminowym? Czy omawiane wyniki naszych portfeli uwzględniają już opłatę za zarządzanie? Dowiedz się, co wpływa na bieżące zmiany w wynikach Twojego portfela w rozmowie Emilii Rybak oraz Mikołaja Raczyńskiego z cyklu Akademia Portu.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po obejrzeniu tego videa?

  • Materiał nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.
  • Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.
  • Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.
  • Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.
  • Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.
  • Niniejszy artykuł i video są materiałami marketingowymi.

 

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.