Szukaj
Close this search box.

Akademia inwestowania Portu #16: Inwestowanie w obligacje

Akademia inwestowania Portu #16: Inwestowanie w obligacje

Inwestowanie to nie tylko akcje. Świat produktów inwestycyjnych oferuje również coś dla tych, którzy lubią spać spokojniej. Obligacje, bo o nich mowa, to jedna z najpopularniejszych klas aktywów, które zazwyczaj stanowią bardziej konserwatywny składnik portfeli inwestycyjnych. Mechanizm ich działania jest prosty, to inwestor pożycza pieniądze państwu, spółce czy konkretnej instytucji, a w zamian dostaje zwrot tej kwoty wraz z odsetkami. Oczywiście, istnieje wiele rodzajów obligacji, które różnią się w rozmaitych aspektach, choć podstawowa idea pozostaje zwykle zbliżona. Zatem, jakie mamy rodzaje obligacji? Jakie ryzyka wiążą się z obligacjami, i które z nich są najbardziej ryzykowne? Czy polityka monetarna danego kraju ma wpływ na opłacalność obligacji? Jakie obligacje znajdzie inwestor w portfelach Portu oraz, jak używamy obligacji do optymalizowania poziomu ryzyka w maszych Portfelach na miarę? Wreszcie, jaki sposób, klient na Portu może inwestować w obligacje samodzielnie? Dowiedz się tego z kolejnego odcinka Akademii Portu, w której temat obligacji przybliżają Emilia Rybak i Mikołaj Raczyński.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po obejrzeniu tego videa?

  • Materiał nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.
  • Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.
  • Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.
  • Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.
  • Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.
  • Niniejszy artykuł i video są materiałami marketingowymi.

 

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.