Szukaj
Close this search box.

Akademia inwestowania Portu #11: Czym różni się inwestowanie od spekulacji?

Wiele osób, które nie ma jeszcze dużego doświadczenia z inwestowaniem błędnie myli inwestowanie ze spekulacją. Niejednokrotnie, jest to powód, przez który trzymają się z daleka od inwestowania, wyobrażając sobie, że inwestowanie wiąże się z ciągłym napięciem, śledzeniem rynku oraz dokonywaniem nieustannych transakcji. Czy jest tak naprawdę? Czy inwestowanie to tylko szukanie zysku w krótkim terminie? Może jednak inwestowanie to coś innego, przyjemniejszego i zdecydowanie prostszego, co jest dostępne dla wszystkich i przynosi rezultaty w długim terminie? Czym w takim razie różni się inwestowanie aktywne od pasywnego, który styl jest bardziej kosztowny i niesie ze sobą większe ryzyko? Jakie rozwiązania oferuje Portu? W końcu, czy każdy może być inwestorem zasadnie oczekującym zysku ze swojej inwestycji? O tych zawiłościach rozmawiają Emilia Rybak i Mikołaj Raczyński w kolejnym odcinku z cyklu Akademia Portu.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po obejrzeniu tego videa?

  • Materiał nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.
  • Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.
  • Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.
  • Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.
  • Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.
  • Niniejszy artykuł i video są materiałami marketingowymi.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.