Wartość rynku kryptowalut wzrosła o 48% w pierwszym półroczu tego roku

Całkowita wartość kryptowalut w pierwszej połowie tego roku wzrosła o 48 % do wysokości 1,17 biliona USD. Może to oznaczać, że inwestorzy odzyskują apetyt na ryzyko.

Dane dotyczące wzrostu wartości rynkowej kryptowalut zostały przedstawione w analizie przeprowadzonej przez największą giełdę kryptowalut Binance. Zainteresowanie inwestorów kryptowalutami pojawiło się na przekór temu, że wciąż panuje niepewność co do kondycji globalnej gospodarki i planowanych regulacji w obszarze aktywów cyfrowych. Krypto inwestorów nie odstraszyły nawet problemy dwóch największych giełd kryptowalutowych Binance i Coinbase, które stoją w obliczu wymierzonych w nie działań prawnych ze strony instytucji państwowych USA.

Bitcoin znowu kwitnie, altcoiny też na fali

Wartość rynkowa bitcoina wzrosła w tym roku o 55% i obecnie wycenia się go na 507 miliardów USD. Inne kryptowaluty, które z punktu widzenia wartości rynkowej są mniejsze (altcoiny) pozostają w tyle za bitcoinem, choć w lipcu miały swoje momenty. W sierpniu ponownie jednak najważniejsza kryptowaluta zachowywała się lepiej od pozostałych. Spekulanci i inwestorzy stale szukają nowych okazji inwestycyjnych, zwłaszcza, że ostatnio ich apetyt na ryzyko rośnie wraz z poprawą sytuacji na globalnych rynkach akcji.

Dlaczego kryptowaluty radzą sobie tak dobrze?

Rynek kryptowalut w dużej mierze skorzystał na zainteresowaniu tworzeniem bitcoinowych funduszy giełdowych (ETF). W ubiegłym tygodniu amerykański organ regulacyjny SEC przyjął do rozpatrzenia wnioski aż sześciu dużych firm.

W ostatnim czasie odrzucono sporo tego typu wniosków przestawionych przez firmy kryptowalutowe. Dużo częściej akceptowane są wnioski stabilnych i znanych globalnych zarządzających aktywami, w tym BlackRock, Fidelity, VanEck, WisdomTree i Invesco

W Kryptowaluty możesz inwestować również na Portu

Najniższa kwota, od której można zacząć inwestować na Portu to 100 złotych. Portu Crypto to produkt przeznaczony dla bardziej doświadczonych inwestorów, którzy rozumieją ryzyko związane z kryptowalutami. Na Portu inwestujemy właśnie w kryptowalutowe fundusze giełdowe, zwane też ETP. Inwestować można w poszczególne kryptowaluty z naszej oferty lub w koszyk kryptowalut. Opłata, którą pobieramy to 1% rocznie, podobnie jak w przypadku Portfeli na miarę czy Strategii inwestorzy mogą skorzystać i w tym przypadku z Programu zniżkowego, co daje im możliwość obniżenia opłaty nawet o 40%.

Zanim zaczniesz inwestować w kryptowaluty wiedz, że:

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu artykułu?

– Artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.

– Niniejszy artykuł jest materiałem marketingowym.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.