Szukaj
Close this search box.

Portu otrzymało Złoty Laur Konsumenta 2023 w kategorii Odpowiedzialna Marka/Firma

To, co jest dla nas szczególnie ważne to opinia klientów. Portu powstało bowiem, żeby odpowiadać na potrzeby osób, które chciałyby inwestować w prosty i niskokosztowy sposób. Wiemy jak to robić i dzięki temu oferujemy dobrze przygotowane i dopasowane do was produkty. Dlatego tym bardziej jest dla nas cenne, że na podstawie wyboru klientów otrzymaliśmy złote godło w ogólnopolskim konkursie Laur Konsumenta 2023 w kategorii Odpowiedzialna Marka/Firma.

Odpowiedzialne portfele ESG

Klienci docenili nas za dostępne w naszej ofercie Odpowiedzialne portfele ESG. Czym są te portfele? Są one bardzo podobne do klasycznych Portfeli na miarę Portu. Wykorzystywane w nich fundusze ETF zapewniają ekspozycję na wszystkie najważniejsze globalne klasy aktywów, jak akcje i obligacje, ale z uwzględnieniem kryteriów ESG, czyli kryteriów środowiskowych (E), społecznych (S) i ładu korporacyjnego (G). Tak skonstruowane portfele starają się  wykluczać spółki, które działają w ramach kontrowersyjnych sektorów gospodarki,  które negatywnie wpływają na środowisko czy na społeczności lokalne oraz mają nieprzejrzyste mechanizmy funkcjonowania..

Dołożyliśmy także wszelkich starań, aby nasze Odpowiedzialne portfele również osiągały atrakcyjne stopy zwrotu, nie gorsze od portfeli tradycyjnych. Historycznie udało nam się to osiągnąć. W latach 2013-2022 wyniki portfeli uwzględniających kryteria ESG osiągały bowiem średnio rezultaty lepsze o około jeden punkt procentowy. Taka zależność nie musi utrzymywać się zawsze, a rynki finansowe cechuje zmienność, jednak firmy, które starają się przestrzegać kryteriów ESG mają szansę lepiej reagować na zmieniające się otoczenie, ryzyka inwestycyjne i oczekiwania inwestorów, co z czasem ma szansę przekładać się na lepsze stopy zwrotu. 

Analizę przeprowadzono w grudniu 2022 roku. Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie gwarantują przyszłych zysków.

Dzięki wprowadzonym przez nas Odpowiedzialnym portfelom polscy inwestorzy zyskali wyjątkową możliwość inwestowania w zgodzie z własnymi wartościami. I choć kryteria ESG nie są (jeszcze) ważne dla wszystkich, to  znajdują coraz większe grono zainteresowanych. Zwłaszcza bowiem wśród młodego pokolenia kwestie przeciwdziałania zmianom klimatu stają się coraz bardziej popularne. 

Złoty Laur Konsumenta 2023

Konkurs, w ramach którego otrzymaliśmy wyróżnienie Laur Konsumenta, organizowany jest przez Redakcję Stron Biznesu, dodatku, który regularnie ukazuje się w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Stron Rynku, ukazującego się w Gazecie Wyborczej. 

Laur konsumenta to nagroda przyznawana przez samych klientów dla firm, które w danych kategoriach spełniają ich oczekiwania w najwyższym stopniu. Docenili nas Państwo przyznając nam pierwszą pozycję, dzięki czemu otrzymaliśmy Złoty Laur Konsumenta 2023. Teraz, możemy dumnie prezentować to godło przy okazji reklamowania i promowania naszych produktów.

Badanie GFK Polonia dla Ages Media pokazuje, że 26% osób twierdzi, że tego typu wyróżnienie ma wpływ na dokonanie przez nich zakupu. Częściej takie decyzje podejmują mieszkańcy większych miast, osoby z wyższym wykształceniem i aktywne zawodowo. Dla ćwierci respondentów to właśnie Laur Konsumenta jest tym najbardziej przekonującym typem wyróżnienia na polskim rynku.

Moc jest z nami

Cieszymy się, że klienci zauważają jaka moc leży w inwestowaniu z Portu. W bezpośrednim kontakcie z klientami słyszymy często pozytywne opinie o dopasowaniu produktów do ich potrzeb. Polska branża czekała na firmę z ofertą taką jak nasza. Połączenie myśli fachowców z wieloletnim doświadczeniem, którzy wiedzą dokładnie jakie instrumenty wprowadzić do oferty Portu oraz jak je ze sobą połączyć z wykorzystaniem nowych technologii pozwalających zautomatyzować techniczne aspekty inwestowania, stworzyło bezkonkurencyjny produkt.

Dodajmy do tego zaplecze finansowo-techniczne WOOD & Company, firmy z ponad 30 letnim stażem, największego banku inwestycyjnego w Czechach i mamy ofertę produktów, które nie tylko są w stanie przyciągać klientów swoją atrakcyjnością, ale także dostarczyć najwyższą jakość dzięki know-how. Innymi słowy, Portu jest w stanie zapewnić dokładnie to, co oferuje.

Otrzymany przez nas Laur Konsumenta 2023 to dla nas kolejny dowód na to, że rozpoznają Państwo jakość, która za nami stoi i przejawia się w naszych produktach i działaniach. Z radością przyjmujemy to wyróżnienie i jesteśmy z niego bardzo dumni. Dziękujemy!

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu artykułu?

– Artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.

– Niniejszy artykuł jest materiałem marketingowym.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.