Szukaj
Close this search box.

Co oferujemy w Portu? Krótki przegląd naszych usług

Jesteśmy pierwszą platformą inwestycyjną z funkcją robo-doradztwa w środkowej Europie. Początki Portu można datować już na 2017 rok. Dzięki nam inwestorzy mogą inwestować łatwo, niskokosztowo i efektywnie już od 100 złotych. Naszą wizją jest zaoferowanie miejsca, w którym ludzie mogą komfortowo pomnażać pieniądze i osiągać swoje cele finansowe. Wszystko to przy minimalnym wysiłku ze strony inwestora. Wierzymy, że każdy bez względu na zamożność, wykształcenie czy wysokość posiadanych oszczędności zasługuje na dostęp do fachowego zarządzania pieniędzmi.

Portu jest idealnym wyborem dla tych, którzy chcą zacząć inwestować i budować swoje bogactwo, a niekoniecznie mają czas, aby stać się profesjonalnymi inwestorami. Wystarczy założyć konto, a następnie wybrać sposób, w który chciałbyś inwestować swoje środki. Możesz zacząć na przykład od Portfeli na miarę, a następnie, jeśli chcesz możesz uzupełnić swoją inwestycję o Strategie własne lub tematyczne, Crypto albo założyć konto dla dzieci.

Portfele na miarę

Portfele na miarę są podstawą dla każdego inwestora. Mają one ekspozycję na cały świat, zawierają różne klasy aktywów w tym akcje i obligacje oraz są profesjonalnie zarządzane, tak aby klient nie musiał myśleć o drobiazgach. Powinny one stanowić trzon długoterminowego portfela inwestycyjnego każdego z nas.

Wszystkie wpłaty bez względu na ich wysokość są proporcjonalnie inwestowane w cały portfel. Ponadto regularnie sprawdzamy każdy z nich, aby upewnić się, że wraz ze zmieniającymi się cenami instrumentów, ich proporcje w portfelach nie odbiegają od docelowego poziomu ryzyka. Gd dochodzi do dużych dysproporcji dokonujemy rebalancingu. Dzięki tej sprytnej technice możemy osiągnąć możliwie najlepszy stosunek prognozowanej stopy zwrotu do ryzyka przez cały okres trwania inwestycji. Portfele na miarę są przygotowywane na podstawie wypełnienia wstępnej ankiety inwestycyjnej, dzięki której najpierw dowiemy się, jaki jest Twój cel inwestycyjny, wiedza, zapytamy o doświadczenie oraz jaki masz stosunek do ryzyka. Następnie przygotujemy dla Ciebie portfel o konkretnym poziomie ryzyka, a Ty będziesz mógł zobaczyć dopasowany dla Ciebie skład portfela oraz prognozowany zwrot z inwestycji po upłynięciu horyzontu inwestycyjnego.

Jeśli zarabiasz lub posiadasz oszczędności w euro i chciałbyś inwestować w tej walucie, na Portu jest to możliwe. W euro możesz założyć zarówno Portfel na miarę jak i inne produkty.

Opłata za zarządzanie Portfelem na miarę wynosi 1% z możliwością uzyskania zniżki dla inwestorów długoterminowych do wysokości 40%, co obniży opłatę do 0,6% rocznie.

W Portu nie znajdziesz żadnych ukrytych ani dodatkowych opłat wstępnych, za wypłatę, wyniki, żadnych opłat za kupno i sprzedaż, wymianę walut, rebalancing, ani cokolwiek innego. Im dłużej inwestujesz tym niższa opłata. Możesz wybrać jeden z czterech okresów zadeklarowania długości trwania inwestycji i przez cały ten czas cieszyć się z niższej opłaty, ponieważ podczas trwania inwestycji będziesz płacił opłatę pomniejszoną o zniżkę związaną z zadeklarowanym horyzontem czasowym. Jeśli zdecydujesz się wypłacić środki przed tym czasem, do wypłacanej kwoty zostanie naliczona opłata do jej pełnej wysokości, czyli 1%. Tym samym, deklarując okres trwania inwestycji tak naprawdę nigdy na tym nie tracisz, co najwyżej poniesiesz standardowe koszty od środków wypłaconych przed czasem.

Co więcej, z Portu możesz również inwestować odpowiedzialnie. Inwestując w nasze Odpowiedzialne portfele ESG możesz inwestować z szacunkiem dla planety i środowiska, bez uszczerbku dla zysków.

Strategie własne i tematyczne

Jeśli jesteś już bardziej doświadczonym inwestorem, możesz uzupełnić swój Portfel na miarę o Strategię własną lub tematyczną. Możesz w ten sposób zbudować swoją własną inwestycję ze sprawdzonych funduszy ETF lub pojedynczych akcji. Następnie wystarczy przesłać środki, a o resztę postaramy się my. W takiej inwestycji można uruchomić automatyczny rebalancing oraz modyfikować skład w trakcie jej trwania. Wszystko łatwo i efektywnie.

 

Możesz także zbudować swoją strategię ze zróżnicowanej listy amerykańskich i europejskich akcji spółek, które znasz, i którym wierzysz, jak i wykorzystać fundusze ETF do zakupu koszyka spółek z danego sektora lub regionu. ETF-y są wybierane i sprawdzane przez nasz zespół inwestycyjny w oparciu o surowe kryteria, dzięki czemu możesz mieć pewność, że są to instrumenty wysokiej jakości. W ramach Strategii tematycznych przygotowaliśmy pakiety najpopularniejszych funduszy ETF i akcji z naszej oferty.

Konta dla dzieci to najlepszy produkt na rynku dla odpowiedzialnych rodziców. Jeśli chcesz zapewnić swoim dzieciom porządny zastrzyk finansowy na wejście w dorosłość, możesz regularnie odkładać pieniądze na koncie inwestycyjnym dla dzieci na preferencyjnych warunkach.

Konta dla dzieci mają bezkonkurencyjnie niską opłatę za zarządzanie inwestycjami w wysokości 0,25% rocznie, a ponadto bliscy dzieci, na przykład dziadkowie czy babcie również mogą wpłacać pieniądze. Długi horyzont jest kluczem do sukcesu inwestycyjnego, a nikt nie ma przed sobą dłuższego horyzontu inwestycyjnego niż dzieci. Możesz im w ten sposób ułatwić wejście w dorosłość i pomóc w pokryciu przyszłych kosztów życia takich jak edukacja, własne mieszkanie czy ślub. Jak wysoki zwrot może przynieść inwestycja 100 złotych miesięcznie przez 18 lat? Pisaliśmy o tym tutaj.

Rezerwa inwestycyjna w euro

W reakcji na rosnące stopy procentowe w strefie euro uruchomiliśmy konserwatywny produkt o nazwie Rezerwa inwestycyjna w euro. Jak na ten moment składa się ona praktycznie tylko z oprocentowanej gotówki. Przeznaczona jest dla klientów zarabiających bądź posiadających oszczędności w euro.

Jest to najbardziej konserwatywny produkt Portu, usługa, której głównym celem inwestycyjnym jest ochrona zainwestowanych środków przed deprecjacją przy jednoczesnym minimalizowaniu wahań wartości.

Aktualnie (20.09.2023), gotówka w Rezerwie oprocentowana jest na 3,5%. Rezerwę inwestycyjną można założyć na Portu w ramach inwestowania w euro na Portu.

Portu Crypto

Kryptowaluty oferują interesujący sposób dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Możesz zestawić swoją własną inwestycję Crypto i inwestować w kryptowaluty w jeden z bezpieczniejszych oraz łatwiejszych sposobów w ogóle możliwych dla tego typu inwestycji. Założenie Crypto na Portu jest prostsze niż zakładanie portfeli kryptowalutowych na portalach zagranicznych. Co więcej w Crypto, tak jak w jakąkolwiek inną inwestycję na Portu, możesz inwestować już od 100 złotych.

Inwestując na Portu kupujesz kryptowaluty za pośrednictwem papierów wartościowych będących przedmiotem obrotu na regulowanych giełdach europejskich. Kryptowaluty są przetrzymywane przez emitentów w bezpiecznych warunkach, dzięki czemu nie musisz się obawiać kradzieży portfela kryptowalutowego.

Opłata za Crypto jest taka sama jak w przypadku Portfeli na miarę, czyli 1% rocznie, bez względu na liczbę przeprowadzonych transakcji. Co więcej opłatę można zniżyć nawet do 0,6 rocznie korzystając z Programu zniżkowego.

Skontaktuj się z nami

Portu stale trzyma rękę na pulsie, monitoruje rynek i jego trendy, możesz być na bieżąco razem z nami zapisując się do naszego newslettera. Stale także śledzimy  wszystkie innowacje w branży i piszemy o nich w naszym cotygodniowym cyklu „Przegląd FinTech”. Niemniej jednak, najważniejsze jest dla nas słuchanie opinii naszych klientów. Produkty, które mamy w ofercie w dużej mierze są odpowiedzią na zapotrzebowanie, które wyrazili nam inwestujący z nami klienci. Dlatego, jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś podzielić się z nami swoją opinią lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach skontaktuj się z nami.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu artykułu?

– Artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.

– Niniejszy artykuł jest materiałem marketingowym.

 

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.