Szukaj
Close this search box.

Pomysły na nietradycyjne prezenty świąteczne, nie tylko dla inwestorów

Czy Ciebie również każdego roku krew zalewa na myśl o kupowaniu prezentów świątecznych? Święta już pukają do drzwi, ale my nie pozostawimy Cię samego. Przygotowaliśmy kilka różnych pomysłów na prezenty świąteczne, które ucieszą przede wszystkim inwestorów, ale też mogą spodobać się osobom, które jeszcze nie obudziły w sobie duszy inwestora.

Inteligentne gry planszowe z duchem przedsiębiorczości

Budowanie hoteli w grze w Monopoly to już przeżytek. Podróże planetarne to jest coś. Rozpoczynamy podbój czerwonej planety. W grze „Mars: Terraformacja” korporacje rywalizują o przekształcenie Marsa w planetę nadającą się do zamieszkania. Każdy uczestnik gra jako jedna z międzyplanetarnych korporacji i wykłada ogromne sumy pieniędzy, aby wykorzystując najnowsze technologie zwiększyć ciepło na planecie, zawartość tlenu w atmosferze i wytworzyć oceany pełne wody. Jest to przede wszystkim gra strategiczna z funkcją edukacyjną i kapitalnymi ilustracjami.

Jeśli należysz do grona miłośników tego typu gier, zasady następnej propozycji przyswoisz sobie w przeciągu kilku minut. Z powodzeniem będziesz mógł zaprząc do zabawy swoje myślenie biznesowe i strategiczne. „Osadnicy z Catanu” zapewnią Ci gwarantowaną dawkę dobrej zabawy.  W grze wszyscy gracze rozwijają swoje miasta jednocześnie, budując szlaki handlowe pomiędzy nimi, mając możliwość utrzymywania pokojowych relacji handlowych, co nie występuje na przykład w grze w Monopoly.

Poszukujesz gry skupiającej się na finansach, która uczy graczy zasad odpowiedzialnego zarządzania pieniędzmi? Wypróbuj ekonomiczną grę planszową „CASHFLOW” Roberta Kiyosaki, skąd inąd autora bardzo poczytnej i znanej na całym świecie książki o umiejętnościach finansowych „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec”. Ta gra uczy kontrolować emocje, a także uczy praktycznych umiejętności dotyczących oszczędzania, zarządzania i pomnażania swojego majątku. Celem jest ucieczka z wyścigu szczurów poprzez budowanie portfela aktywów oraz testowanie różnych strategii inwestycyjnych w bezpiecznej przestrzeni, którą stwarza rozgrywka.

Świąteczny bon podarunkowy na realizację celów

Bon podarunkowy od Portu na inteligentną inwestycję otworzy obdarowanemu drzwi do świata inwestowania i ułatwi odłożyć środki na spełnianie marzeń.

Na Portu.pl możesz zamówić bon o wartości od 100 złotych, a my prześlemy Ci go na Twój email. Otrzymaną kwotą obdarowany będzie mógł zasilić swoją dowolną inwestycję na Portu. Jeśli nie ma konta na Portu, nie jest to problem, można je założyć w parę minut.

Inteligentne książki o inwestowaniu dla dorosłych i dzieci

A co, jeśli istnieje jedna książka, w której zapisana jest cała esencja tego, co o inwestowaniu wiedzieć powinien każdy inwestor. Co, jeśli jedna książka mogłaby wystarczyć inwestorowi na całe życie, by mógł wiedzieć jak, w co i kiedy inwestować? Jeśli taka książka naprawdę istnieje, możliwe, że jest to właśnie „Mała Książka Zdroworozsądkowego Inwestowania” Johna C. Bogle’a – człowieka, który jako pierwszy stworzył fundusz indeksowy, założyciela firmy Vanguard, legendę amerykańskiego rynku inwestycyjnego, o którym Warren Buffett powiedział: „John Bogle zrobił dla inwestorów więcej niż ktokolwiek kogo znam”. Doskonały pomysł na prezent.

Jeśli poszukujesz książki dla swojej pociechy, polecamy pełną obrazków i humoru książeczkę pod tytułem „Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią” Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidra. Pozwoli ona Twojej latorośli zapoznać się z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi, z których zrozumieniem i dorośli mają problemy. Dziecko wejdzie w dorosłość będąc świadome, co kryje się za pojęciami takimi jak galopująca inflacja, pranie brudnych pieniędzy, dziura budżetowa czy pusty pieniądz. W ten sposób będzie lepiej przygotowane na radzenie sobie w świecie zjawisk ekonomicznych, które wpływają na życie każdego z nas. Zagadnienia w książce poruszane są bardzo obrazowo, możesz mieć pewność, że dziecko wyniesie z tego lekcje na całe życie.

Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej konkretnego, co wprost dotyczy tematu pieniędzy i nadaje się jako prezent dla dzieciaka, mamy dla Ciebie jeszcze jedną pozycję. „Forsa. Jak ją zarabiać, oszczędzać, wydawać pomnażać i dawać innym”. Chyba coś, z czym warto by zapoznało się każde dorastające dziecko, a przy okazji ukształtowało zdrowe wyobrażenia dotyczące pieniądza. Książka pełna humoru i konkretnych porad, które przydadzą się na całe życie. Świetny prezent dla każdego dziecka.

Pozostając w temacie edukacji finansowej dzieci. Świetnym pomysłem może okazać się także założenie Twojemu dziecku inwestycji, na Portu jest to możliwie. Konto dla dzieci to perfekcyjne miejsce, gdzie możesz nauczyć swoje dzieci tajemnic finansów i inwestowania. Daj dziecku przykład, pokaż jak odpowiedzialnie obchodzić się z pieniędzmi, inwestuj regularnie i stwórz latorośli rezerwę finansową na wejście w dorosłość. Skorzystaj z bezkonkurencyjnie niskiej opłaty – 0,25% za prowadzenie inwestycji w skali roku (nie ma żadnych innych ukrytych opłat).

W stronę zdrowia

Czy znasz kogoś kto odkłada w czasie decyzję o wzięciu się za swoje zdrowie na poważnie? Święta Bożego Narodzenia są okazją do przepełnienia nie tylko świątecznym klimatem, ale także tonami jedzenia, ale bez obaw, nadejdzie nowy rok, a wraz z nim noworoczne postanowienia, czyli świetny moment, aby zacząć. Obdaruj tę osobę voucherem na siłownię albo na kurs Jogi. Sprzęt sportowy lub smartwatch to też świetny pomysł, a najlepszym pomysłem będzie wspólne uczestnictwo w wybranych zajęciach sportowych z obdarowaną osobą. Super inwestycja w przyjaźń i zdrowie.

Najmilszy prezent świąteczny

Tym najcenniejszym podarunkiem świątecznym jest bez wątpienia czas wspólnie spędzony z naszymi rodzinami i szczera uwaga jaką im poświęcamy. Cały zespół Portu życzy Tobie i Twoim najbliższym ciepło spędzonych Świąt Bożego Narodzenia i wielu wspaniałych chwil w gronie najbliższych.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.