Szukaj
Close this search box.

Co powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz inwestować w kryptowaluty

Co powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz inwestować w kryptowaluty

Chociaż kryptowaluty stają się zwyczajną częścią portfeli inwestycyjnych, wiele osób kupuje je pod wpływem impulsu i bez wystarczającej wiedzy. Takie działania mogą prowadzić do popadania w panikę i zazwyczaj kończą się błędnymi decyzjami inwestycyjnymi. W tym artykule zapoznasz się z najważniejszymi informacjami, które powinieneś znać przed swoją pierwszą inwestycją w kryptowaluty.

Czy rozumiesz, jak działa Bitcoin, Ethereum, blockchain, kopalnie, proof-of stake i wiele innych konceptów, o których mówi się w świecie kryptowalut? Na naszym blogu pisalismy już, jak wydobywa się nowy Bitcoin i przedstawiliśmy możliwości zastosowania kryptowalut. W tym artykule dowiesz się, dlaczego nigdy nie będzie więcej niż 21 milionów jednostek Bitcoina, ale zamiast tego można dzielić je bez końca. Dowiesz się, że rynek krypto nie jest centralnie regulowany jak waluty w tradycyjnym systemie finansowym.

Wpływ podaży i popytu na cenę

Za kryptowalutami nie stoją firmy, które wypłacałyby inwestorom dywidendy. Ich wartość zależy wyłącznie od popytu i podaży, co może wyraźnie rozkołysać ceny. Oznacza to, że w skrajnych sytuacjach cena może spaść nawet zupełnie do zera, i właśnie dlatego nigdy nie powinieneś inwestować wszystkich swoich pieniędzy w kryptowaluty. Warto także wziąć pod uwagę inne zagrożenia, jakimi na przykład są ataki hakerskie i ewentualne regulacje rządowe.

Czym są ETP?

Możesz obniżyć ryzyko wybierając wiarygodną platformę, która postara się o zabezpieczenie Twoich kryptowalut. W Portu Crypto inwestujesz do kryptowalut za pośrednictwem ETP, które są produktami giełdowymi takimi jak ETF, ETN czy ETC. Ich cena jest stała w stosunku, co do wartości bazowych kryptowalut, które są przechowywane przez emitentów ETP w zabezpieczonych portfelach u wiodących w branży powierników. W ramach ETP możesz inwestować do jednej lub więcej kryptowalut jednocześnie, podobnie jak w przypadku koszyków kryptowalutowych. Inwestycję możesz skomponować korzystając z naszej oferty kryptowalut, następnie wystarczy dokonać pierwszej wpłaty, a my w następnym dniu handlowym zainwestujemy Twoje środki.

Edukacja może być zabawą

Swoją wiedzę możesz także poszerzyć oglądając filmy edukacyjne, słuchając podcastów czy czytając książki i artykuły na temat kryptowalut. Polecamy artykuł Artura Wiśniewskiego, w którym można zapoznać się szerzej o tym jak wybrać właściwy ETF na Bitcoin. O szczegółach dotyczących bezpośredniego posiadania Bitcoina i innych kryptowalut można dowiedzieć się więcej na kanale Parkiet w rozmowie z Januszem Zielińskim. Dla osób posługujących się językiem angielskim polecamy także świetną książkę wyjaśniającą podstawowe założenia funkcjonowania Bitcoina, konceptu blockchain i innych kryptowalut.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu tego artykułu?

– Artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zwrotów.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji na rynkach kapitałowych.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni lub czy np. inwestowanie tematyczne jest dla Ciebie? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.