Szukaj
Close this search box.

Akademia inwestowania Portu #22: Jakie są rodzaje ETF-ów?

Akademia inwestowania Portu #22: Jakie są rodzaje ETF-ów?

ETF-y to fundusze giełdowe umożliwiające inwestowanie zgodnie z indeksem, sprawiając, że wyniki inwestycji praktycznie pokrywają się z wynikami rynku. Dobrze skomponowane ETF-y tworzą portfele, które są w stanie spełniać precyzyjnie cele inwestycyjne inwestorów długoterminowych. Właśnie z tych możliwości, które dają instrumenty indeksowe, skorzystaliśmy komponując nasze Portfele na miarę.

Jednak, to nie jedyny sposób w jaki inwestorzy mogą inwestować w ETF-y na Portu. Dzięki nieskończonym wręcz możliwościom dywersyfikacji jakie niosą ze sobą te instrumenty, inwestor na Portu może skomponować Własne strategie. Jeśli wierzysz w konkretny sektor lub branżę, lub w przewidujesz, że dany rodzaj aktywów jest na fali wznoszącej, wówczas sam możesz skomponować inwestycję, której technicznymi aspektami będzie zarządzać Portu.

Chcesz wykorzystać w pełni możliwości jakie niosą ze sobą instrumenty indeksowe? Nie wiesz jak, lub chcesz wiedzieć, co oferują konkretne ETF-y dostępne w naszej ofercie? Czym się różnią ETF-y akumulacyjne od dystrybucyjnych i jak fundusze zarządzają środkami pochodzącymi z dywidend? Jak poprzez ETF-y inwestować w nieruchomości, surowce bądź inne aktywa? Na te wszystkie pytania oraz o tym dlaczego w Portfelach na miarę znajdują się jedynie ETF-y akumulacyjne, dowiesz się z rozmowy Emilii Rybak i Mikołaja Raczyńskiego w kolejnym odcinku z serii Akademia Portu.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po obejrzeniu tego videa?

  • Materiał nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.
  • Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.
  • Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.
  • Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.
  • Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.
  • Niniejszy artykuł i video są materiałami marketingowymi.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.