Szukaj
Close this search box.

Akademia inwestowania Portu #20: Czym są akcje?

Akademia inwestowania Portu #20: Czym są akcje?

Handel na giełdzie kojarzy nam się z zakupem i sprzedażą akcji. Niewątpliwie budzą one wiele emocji. Są przedmiotem codziennej analizy setek tysięcy analityków na całym świecie.To przez akcje ludzie czasem skakali z radości, bo ich ceny rosły lub zeskakiwali z dachów budynków gdy wartość posiadanych przez nich akcji nagle spadała. Czym są akcje naprawdę? Co wiąże się z posiadaniem akcji? Jak inwestować w akcje? Jakie prawa i obowiązki mają spółki giełdowe emitujące akcje i co to w ogóle znaczy, że są to spółki publiczne? Kiedy ceny akcji rosną, a kiedy spadają? Jak inwestować w akcje pasywnie, na przykład poprzez fundusze ETF? Jakie możliwości otwiera przed inwestorem możliwość inwestowania w akcje ułamkowe na Portu? Zatrzymaj się na chwilę i posłuchaj jak kolejne tajniki inwestowania odkrywają przed Tobą Emilia Rybak i Mikołaj Raczyński w kolejnym odcinku z cyklu Akademia Portu.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po obejrzeniu tego videa?

  • Materiał nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.
  • Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.
  • Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.
  • Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.
  • Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.
  • Niniejszy artykuł i video są materiałami marketingowymi.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.