Szukaj
Close this search box.

Akademia inwestowania Portu #2: Co to jest ETF?

Co to jest ETF?

Co to są fundusze ETF? Co w sobie łaczy to rozwiązanie? Jak można handlować ETF-ami? Czy można inwestować w złoto poprzez ETF-y?
Fundusze ETF dają nam możliwość szerokiej dywersyfikacji, poprzez zakup jednego instrumentu jesteśmy w stanie uzyskać bardzo szeroką dywersyfikację. Mądre zestawienie funduszy ETF pomoże zbudować portfel spełniający potrzeby inwestora, dostosowany do długości horyzontu inwestycyjnego i do poziomu ryzyka, dzięki kompozycji instrumentów o różnej zmienności. Bogata oferta ETF-ów umożliwia także tworzenie własnych strategii umożliwiając inwestowanie zgodnie z naszymi przekonaniami i tym, w co wierzymy. O tym jak ważna jest dywersyfikacja portfela i jak może w tym pomóc odpowiednie wykorzystanie funduszy ETF? W co można inwestować dzięki funduszom ETF oraz jak poznać, który fundusz giełdowy wybrać? Dowiemy się w kolejnej rozmowie z serii Akademia Portu, w której z Mikołajem Raczyńskim rozmawia Emilia Rybak.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po obejrzeniu tego videa?

– Materiał nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.

– Niniejszy artykuł i video są materiałami marketingowymi.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.