Szukaj
Close this search box.

Akademia inwestowania Portu #15: Inwestowanie w złoto poprzez ETC

Złoto od zawsze kojarzy się z bogactwem, jest także bardzo popularne wśród inwestorów. W Portu można inwestować w złoto za pomocą funduszu ETC (Exchange Traded Commodity). Jest on częścią niektórych Portfeli na miarę oraz można w niego inwestować w ramach Własnych strategii. Ta forma inwestowania niesie ze sobą wiele zalet, szczególnie w zakresie płynności i dokonywania transakcji po faktycznych bieżących cenach rynkowych. Fakt, że inwestowanie w surowce za pomocą ETC zyskuje na popularności, potwierdza również debiut ETC na złoto na GPW. Będzie to hit czy kit? Czym są fundusze ETC? Czy bardziej korzystne będzie inwestowanie w złoto na GPW czy na giełdach europejskich poprzez Portu? Dlaczego warto inwestować w złoto? Jaką wagą powinno mieć złoto w naszych portfelach inwestycyjnych? Jak wykorzystać złoto do optymalnej dywersyfikacji portfela? Może lepiej zastąpić złoto bitcoinem? Na czym można więcej zarobić, na złocie czy na rynku akcji? Szczerze i otwarcie omówią te tematy Emilia Rybak i Mikołaj Raczyński w kolejnej rozmowie z cyklu Akademia Portu.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po obejrzeniu tego videa?

  • Materiał nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.
  • Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.
  • Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.
  • Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.
  • Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.
  • Niniejszy artykuł i video są materiałami marketingowymi.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.