Szukaj
Close this search box.

Akademia inwestowania Portu #13: Inwestować globalnie czy lokalnie?

Lokalnie czy globalnie

Rynki kapitałowe mają swoje centra w wielu miejscach na świecie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, tylko wybrani mogli handlować na giełdach innych niż te w ich własnym kraju. Dziś jest inaczej, dzięki platformom inwestycyjnym, każdy, nie wychodząc z domu, może kupować aktywa z całego świata. Jednak, czy nie lepiej wspierać lokalny rynek w kraju, w którym żyjemy, a może szansę na lepsze zyski da nam właśnie globalny zasięg? Ale, co z przewalutowaniem, czy to się w ogóle opłaci? Z drugiej strony, czy uzależnienie się tylko od lokalnego rynku wystarczająco zabezpiecza ryzyko? Dlaczego w inwestowaniu pasywnym handlowanie na najbardziej płynnych rynkach jest tak ważne? O właściwym rozłożeniu portfela w tym kontekście porozmawiają w kolejnym odcinku Akademii Portu – Emilia Rybak i Mikołaj Raczyński. A jakie jest Twoje podejście do inwestowania? Inwestujesz lokalnie czy globalnie?

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po obejrzeniu tego videa?

  • Materiał nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.
  • Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.
  • Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.
  • Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.
  • Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.
  • Niniejszy artykuł i video są materiałami marketingowymi.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.