Szukaj
Close this search box.

Przegląd FinTech – Ubezpieczenie zdrowia psychicznego dla inwestorów i inne aktualności ze świata FinTech

Przedstawiamy podsumowanie najciekawszych wiadomości ze świata FinTech z ubiegłego tygodnia 👇

SNACK Self Care Pack oferuje ubezpieczenie zdrowia psychicznego

Co się stało?

Singapurska firma Income zaczęła oferować ubezpieczenie zdrowia psychicznego za 9,90 S$ miesięcznie (30 zł) za pośrednictwem swojej aplikacji mobilnej SNACK. Dzięki pakietowi SNACK Self Care Pack użytkownik może uzyskać pokrycie kosztów wizyty u psychiatry do 200 singapurskich dolarów miesięcznie (600 zł) – na przykład, jeśli koszt wizyty wyniesie klienta 400 S$, zapłaci on tylko 200 S$. Natomiast, w przypadku korzystania z usług psychoterapeuty pokrycie kosztów wzrasta do 500 S$ miesięcznie. Jednak nie chodzi tylko o zdrowie psychiczne. Dzięki aplikacji można również inwestować lub korzystać ze zniżek i usług typu cashback u partnerów zajmujących się zdrowym stylem życia czy sportem.

Co to oznacza?

Skupienie się na konkretnej usłudze w obszarze pomocy psychiatrycznej, na którą coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie, nie jest jedyną ciekawą cechą tego projektu. Do tej pory sklepy internetowe i sprzedawcy detaliczni często rozszerzali swoje udogodnienia o różne nowe opcje płatności lub finansowania. Jednak w przypadku SNACK, aplikacji koncentrującej się na zdrowiu i ubezpieczeniach, ekspansja w kierunku śledzenia atrakcyjnych cen, usług typu cashback i programów partnerskich jest procesem odwrotnym. Pojawienie się „superaplikacji” na wszystko wydaje się być już tylko kwestią czasu.

Więcej aktualności ze świata FinTech

Umacniamy naszą pozycję najlepszego fintechu w Czechach! Po triumfie w Golden Crown, zostaliśmy również Fintechem Roku 2023 w konkursie Mastercard Bank of the Year. 🥳 To już piąty raz w tym roku, kiedy zostaliśmy nagrodzeni za wspaniałą pracę wszystkich naszych kolegów z zespołu Portu. 🏆 Dziękujemy również wszystkim naszym inwestorom za wsparcie, bez którego nie moglibyśmy tego zrobić!

Changpeng Zhao (CZ) przyznaje się do winy i rezygnuje. Największa na świecie giełda kryptowalut przyznała się do naruszenia amerykańskich przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy po wieloletnim dochodzeniu. Binance zapłaci grzywnę w wysokości 4,3 miliarda dolarów, a Changpeng Zhao, dyrektor generalny giełdy, sam zapłaci dodatkowe 50 milionów dolarów. Zgodnie z wnioskiem sądowym, firma ułatwiła przeprowadzenie co najmniej 1,1 miliona transakcji o wartości ponad 898 milionów dolarów przy udziale klientów będących członkami Hammasu czy też Państwa Islamskiego lub pochodzących z krajów takich jak Iran.

„Ucz się teraz, zapłać później”. EduFi uruchamia pierwszą w historii cyfrową platformę pożyczek studenckich – i to w Pakistanie. Według niedawnego raportu UNESCO, rodziny w Pakistanie wydają 57% swoich dochodów na edukację swoich dzieci, czyli do 14 miliardów dolarów rocznie. EduFi ogłosiło, że zebrało 6,1 miliona dolarów na swoją platformę.

59% ukraińskich startupów decyduje się na relokację do Polski. Nowy raport „Polish-Ukrainian Startup Bridge” przedstawia kluczowe informacje dotyczące ukraińskiego ekosystemu startupowego. Tegoroczna edycja raportu obejmuje także przedstawicieli ukraińskich instytucji i organizacji biznesowych. Wyniki pokazują, że 78% startupów rozważa prace badawczo-rozwojowe nad innowacjami wspierającymi odbudowę kraju, a 69% uważa, że współpraca między rządem, inwestorami i społecznością międzynarodową jest kluczowa. 81% startupów twierdzi, że ich produkty mogą przyczynić się do odbudowy Ukrainy. Ponadto, 59% startupów, decydujących się na relokację za granicę, wybiera Polskę, natomiast 47% z tych, które opuściły Ukrainę, planuje powrót po zakończeniu wojny.

Japonia otwiera się na stablecoiny. Są to kryptowaluty powiązane z legalnymi środkami płatniczymi lub innym aktywem bazowym. Aktualna kapitalizacja rynkowa stablecoinów wynosi ponad 124 miliardy dolarów. Japonia podobnie jak Unia Europejska wprowadza regulacje dotyczące stablecoinów, ustanawiając restrykcyjne przepisy dotyczące emisji. Od teraz stablecoiny będą musiały być w 100% powiązane ze legalnymi środkami płatniczymi pochodzącymi z Japonii. Jedyne podmioty, które mogą angażować się w wydawanie i emisję stablecoinów to banki, firmy powiernicze oraz instytucje płatnicze. Natomiast, giełdy kryptowalutowe będą musiały najpierw uzyskać licencję. Pomimo sporej ilości ograniczeń, japońskie stablecoiny mogą zyskać popularność ze względu na zapewnione bezpieczeństwo, choć spodziewane niskie stopy zwrotu i rygorystyczne wymogi mogą odstraszyć inwestorów przyzwyczajonych do większego ryzyka.

Pierwsza hiszpańska modelka AI o imieniu Aitana zarabia 10 000 euro miesięcznie. Wirtualna influencerka została zaprojektowana przez agencję The Clueless w celu przezwyciężenia wyzwań jakie stwarza współpraca z prawdziwymi influencerkami. Stworzona przez sztuczną inteligencję modelka zapewnia większą niezawodność i pozwala uniknąć zależności, często kosztownych projektów, od osób z wybujałym ego lub specyficznymi wymaganiami. Aitana, ze swoją żywiołową osobowością i różowymi włosami, zyskała ponad 121 000 obserwujących na Instagramie w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Agencja otrzymała już prośby od marek, które chcą stworzyć własne spersonalizowane wirtualne modelki.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.