Szukaj
Close this search box.

Przegląd FinTech – Przychody fintechów sięgną 6,25 bilionów złotych i inne aktualności ze świata Fintech

Przygotowaliśmy kilka najciekawszych nowości ze świata Fintech z mijającego tygodnia.

Przychody w branży FinTech wzrosną w 2030 roku sześciokrotnie do 6,25 bilionów złotych.

Co się stało:

Nowy raport firmy Boston Consulting Group (BCG) i QED Investors pokazuje, że globalne przychody w branży technologii finansowych wzrosną z 245 milionów dolarów (1 bilion złotych) w 2021 roku, aż na 1,5 biliona dolarów (6,25 bilionów złotych) w 2030 roku.

Raport stwierdza również, że sektor FinTech, który obecnie posiada 2% (12,5 biliona dolarów) udziału w globalnych przychodach z usług finansowych, wzrośnie do 7%.

Co to oznacza:

2022 rok był dla fintechowych spółek bardzo ciężki, firmy finansowo-technologiczne często straciły nawet więcej niż połowę swojej wartości. Na podstawie wspomnianego raportu można stwierdzić, że ten spadek był jedynie tymczasową korektą, a długoterminowo powinniśmy spodziewać się wzrostów.

Azja i kraje Pacyfiku już niedługo prześcigną USA i do 2030 roku staną się największym fintechowym rynkiem na świecie. Ten rozwój będzie napędzany głównie poprzez gospodarki rozwijające się jakimi są Chiny, Indie i Indonezja, które zamieszkuje liczna populacja ludzi, którzy jeszcze nie korzystają technologii finansowych, duża liczba małych i średnich przedsiębiorstw, a także rosnąca liczba młodzieży i klasy średniej, które świetnie rozumieją technologie.

Inne wiadomości ze świata FinTech

Ludzie wpłacili 1 miliard dolarów na konta oszczędnościowe Apple w przeciągu tygodnia. Klienci tego technologicznego giganta przelali 4 miliardy złotych zaledwie w tydzień od uruchomienia produktu. Dla wiernych klientów urządzeń Apple, konto oszczędnościowe może zaoferować nie tylko interesujące oprocentowanie, które obecnie wynosi 4,15%, ale także bezpieczną przystań, mając na uwadze również krachy kilku amerykańskich banków w ostatnim czasie. W Portu również pracujemy nad produktem dla konserwatywnych inwestorów, który pozwoli w bezpieczny sposób pomnażać oszczędności zgromadzone w euro.

Revolut będzie dostępny także w Brazylii. Będzie to pierwszy kraj Ameryki Łacińskiej, gdzie ten oryginalnie brytyjski FinTech oferuje swoje usługi. Firma zaoferuje użytkownikom konto multiwalutowe, kartę debetową, wymianę walut, a także możliwość zakupu kryptowalut.

Mocrosoft planuje uruchomić możliwość płacenia poprzez Microsoft Teams. Firma współpracuje nad projektem z firmą Stripe, PayPal i GoDaddy. Dzięki nowej funkcji, północno amerykańskie firmy będą mogły przyjmować płatności kartą w czasie rzeczywistym na platformie Teams podczas przebiegu wirtualnych spotkań, wydarzeń i kursów.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu artykułu?

– Artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.

– Niniejszy artykuł jest materiałem marketingowym.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.