Szukaj
Close this search box.

Przegląd FinTech: ChatGPT i Bing AI uczestnikami konferencji obok zwykłych ludzi i inne aktualności

Przegląd FinTech: ChatGPT i Bing AI uczestnikami konferencji obok zwykłych ludzi i inne aktualności

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka najciekawszych nowości ze świata Fintech z ubiegłego tygodnia.

ChatGPT i Bing AI zostaną panelistami na konferencji FinTech

Co się stało:

Organizatorzy konferencji, którą organizuje Gilmore Center for Financial Technology, będą nagrywać każde z wystąpień i przekazywać transkrypcje narzędziom sztucznej inteligencji OpenAI ChatGPT i Microsoft Bing, aby mogły one stworzyć raport z wydarzenia. Chatboty będą również uczestniczyć w dyskusji i rozmawiać z uczestnikami konferencji. ChatGPT i Bing AI będą odpowiadać na pytania publiczności wraz z ludźmi uczestniczącymi w panelu. Organizatorzy konferencji FinTech wierzą, że będzie to interesujące wyzwanie dla uczestników dyskusji i publiczności.

Co to oznacza:

Chatboty wykorzystujące sztuczną inteligencję spotkały się ostatnio z krytyką, ponieważ nie zawsze dają prawdziwe odpowiedzi na zadawane pytania. Firma OpenAI w tym tygodniu wydała nowszą wersję ChatGPT – ChatGPT-4. Ma ona być bardziej kreatywna, mniej chaotyczna i jednocześnie bardziej obiektywna niż jej poprzednik. Sztuczna inteligencja zwraca na siebie coraz większą uwagę.

Inne wiadomości ze świata Fintech

FinTech Stripe obniżył swoją wycenę o połowę. Nowa runda finansowania wycenia firmę na 50 miliardów dolarów, co stanowi znaczącą obniżkę w porównaniu z poprzednią rundą finansowania z marca 2021 roku, która wyceniła firmę na 95 miliardów dolarów. Stripe, FinTech zajmujący się między innymi bramkami płatniczymi, według CB Insights jest czwartym najlepiej wycenionym startupem na świecie.

Stablecoin USDC w tarapatach z powodu banku Silicon Valley Bank (SVB). Firma Circle, zajmująca się płatnościami kryptowalutowymi za stablecoiny USDC, potwierdziła w ubiegły piątek wieczorem, że 3,3 miliarda dolarów gotówki, która pokrywa jej monety jest w depozycie w banku Silicon Valley. USDC, który zwykle wymienia się na amerykański dolar w stosunku 1:1, spadł aż do 0,85 dolara. Jednak Circle ostatecznie odzyskał swoje pieniądze i wartość USDC wróciła do pierwotnego poziomu.

UE chce ingerować w inteligentne kontrakty. Inteligentne kontrakty (z angielskiego smart contracts), jedno z wykorzystań technologii blockchain, to uzgodnione wzajemne zobowiązania stron zapisane w postaci kodu komputerowego, oparte na założeniu: jeśli wystąpi zdarzenie X, to wykonaj działanie Y. We wtorek Parlement Europejski przegłosował nowe kontrole danych, które mogą wymagać, aby inteligentne kontrakty zawierały szczegóły dotyczące zastosowania ewentualnego „wyłącznika awaryjnego” do resetowania całej aktywności. Jednakże, według ekspertów, jest to naruszenie podstawowej zasady, że te protokoły cyfrowe nie mogą być przez nikogo zmieniane

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu tego artykułu?

– Artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zwrotów.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji na rynkach kapitałowych.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni lub czy np. inwestowanie tematyczne jest dla Ciebie? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.