Szukaj
Close this search box.

Przegląd FinTech – Banki tracą klientów ze względu na niską jakość obsługi klienta i inne aktualności ze świata FinTech

Banki tracą 20% klientów z powodu złych doświadczeń klientów

Przygotowaliśmy kilka najciekawszych nowości ze świata Fintech z mijającego tygodnia.

Banki tracą 20% klientów z powodu złych doświadczeń konsumentów

Co się stało:

Niedawno opublikowany raport ujawnił, że w bankach na całym świecie spada poziom utrzymania klienta nawet o 20%. Powodem jest to, że tradycyjne instytucje bankowe nie nadążają z wdrażaniem innowacji technologicznych na czas.

Dzieje się tak, ponieważ banki pomijają znaczenie poziomu obsługi klienta, a ich oferta produktów i usług jest przestarzała w porównaniu z konkurencją oferującą nowoczesne rozwiązania cyfrowe.

Co to oznacza:

Banki muszą myśleć o rozwiązywaniu problemów klientów w sposób, który jak najbardziej ułatwi im dostęp do produktów i usług. Takie podejście przyniesie korzyść nie tylko użytkownikom, ale także samym bankom, ponieważ zyskają szansę na to, aby zatrzymać klientów u siebie.

W rezultacie, aż 75% banków na świecie będzie w 2023 roku starało się przyspieszyć transformację cyfrową swoich przedsiębiorstw. Z drugiej strony na przeszkodzie wciąż stoi szereg barier ludzkich i strukturalnych. Aby je pokonać, najlepiej byłoby, żeby stojący na czele banków zmienili sposób myślenia. Tylko w ten sposób uda się im dokonać zmian w obszarze bankowości i usług finansowych, których konsumenci coraz bardziej oczekują.

Inne wiadomości ze świata FinTech

Karty płatnicze dla osób niedowidzących. Karty debetowe i kredytowe Westpac będą zawierały nowe funkcje, w tym nacięcia wzdłuż krawędzi kart, które pozwolą klientom odróżnić karty płatnicze za pomocą jednego dotknięcia.

JP Morgan zaprezentuje narzędzie do zrównoważonego inwestowania. Zaprojektowany pakiet produktów dla inwestorów instytucjonalnych będzie łączył dane z Bloomberg, FactSet, ISS ESG, MSCI, RepRisk, Revelio Labs, S&P Global i Sustainalitycs z wieloma narzędziami do niestandardowej analizy, punktacji, selekcji akcji, śledzenia zgodności i raportowania.

Binance.us zawiesza depozyty dolarowe. Klika dni po tym, jak Binance, największa giełda kryptowalut, została pozwana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), jej amerykański oddział ogłosił, że zawiesza przyjmowanie depozytów w dolarach, a jego partnerzy bankowi zamierzają zawiesić kanały wypłat w dolarach.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu artykułu?

– Artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.

– Niniejszy artykuł jest materiałem marketingowym.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.