Szukaj
Close this search box.

Przegląd FinTech – Apple jest największym FinTechem na świecie i inne aktualności

Przegląd FinTech – Apple jest największym FinTechem na świecie i inne aktualności

Przedstawiamy podsumowanie najciekawszych wiadomości ze świata FinTech z ostatniego tygodnia. 👇

Czy Apple stał się największą Fintechową firmą na świecie?

Co się stało:

Apple od pewnego czasu jest najlepiej wycenianą firmą na świecie. Największy udział mają w tym bez wątpienia produkowany przez nich sprzęt elektroniczny jak komputery czy iPhony, ale nie tylko. Apple oferuje również usługi finansowe, a to już od 2014 roku, gdy światu zaprezentowany został Apple Pay. Od tamtej chwili firma wciąż dodaje nowe usługi i produkty finansowe takie jak długoterminowe i krótkoterminowe pożyczki BNPL (Buy Now Pay Later), konta oszczędnościowe czy terminale do płatności kartą.

Na przykład na ich konta oszczędnościowe, zaprezentowane w kwietniu tego roku, ludzie odłożyli już ponad 10 miliardów dolarów. Nawet największym fintechom dojście do zarządzania takimi kwotami zajmowało w przeszłości kilka dobrych lat. W ten sposób, całkiem niepostrzeżenie, Apple stał się największym Fintechem na świecie.

Co to oznacza:

Dzięki nieustannemu rozwojowi usługa Apple Pay stała się liderem w świecie płatności mobilnych i zyskała ogromna popularność. Według Loup Ventures, nawet 51% wszystkich użytkowników iPhoneów skonfigurowało Apple Pay na swoich urządzeniach. Przy około 1,46 miliarda aktywnych posiadaczy iPhone’ów, może to być nawet 700 milionów użytkowników Apple Pay na całym świecie.

Analityk pracujący dla firmy Deepwater Consulting Gene Munster zwraca uwagę na sposób działania firmy i wróży jej dalszą świetlaną przyszłość. Według jego opinii, już za 10 lat, Amerykanie będą postrzegać markę Apple, już nie tylko przez pryzmat urządzeń elektronicznych, ale także jako lidera branży finansowej, który będzie wymieniany obok Citi, JPMorgan czy Wells Fargo.

Inne wiadomości z branży FinTech

Amerykańskie banki zostały ukarane grzywną za korzystanie z WhatsApp. Organy nadzoru nad rynkiem finansowym oskarżyły grupę firm z Wall Street – w tym na przykład BNP Paribas i Wells Fargo – o „powszechne i długotrwałe” niedociągnięcia w utrzymywaniu i przechowywaniu komunikacji elektronicznej. Faktem jest, że ich handlowcy i brokerzy korzystali z WhatsApp, jak również z innych podobnych usług, przy omawianiu warunków inwestycji, planowaniu spotkań z klientami i innych sprawach biznesowych.

PayPal uruchamia własnego stablecoina. Firma uruchomiła stablecoina denominowanego w dolarach amerykańskich do płatności cyfrowych i Web3. Powinien on być również kompatybilny z najczęściej używanymi giełdami i portfelami kryptowalut.

Centralny Bank Rosji wyznaczył 13 banków do testowania cyfrowego rubla. Pilotaż rozpocznie się 15 sierpnia i obejmie różne aspekty transakcji. Cyfrowy rubel, zabezpieczony rezerwami, będzie emitowany przez Bank Rosji. Testy obejmą m.in. otwieranie kont, płatności QR, a w 2024 roku analizowane będą płatności B2B. Wprowadzenie cyfrowego rubla budzi obawy wśród obywateli, w związku z czym Stowarzyszenie Banków Rosyjskich zwróciło się do Banku Rosji o wyjaśnienia dotyczące planów wprowadzenia CBDC.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu artykułu?

– Artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.

– Niniejszy artykuł jest materiałem marketingowym.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.