Szukaj
Close this search box.

Przegląd FinTech – 6 milionów skradzionych kart kredytowych i inne aktualności ze świata FinTech

Przygotowaliśmy kilka najciekawszych nowości ze świata Fintech z mijającego tygodnia.

Na Darknecie znajdują się skradzione dane 6 milionów kart kredytowych

Co się stało:

Firma NordVPN podała w swoim raporcie badawczym, że na tak zwanym Darknecie, odnalazła skradzione dane 6 milionów kart kredytowych. Z tego 2,5 miliona wystawionych na sprzedaż za blisko 78 milionów złotych.

Według autorów badania odnalezione skradzione dane stanowią jedynie wierzchołek góry lodowej, najprawdopodobniej jest to tylko niewielki ułamek wszystkich wykradzionych danych kart płatniczych.

Co to oznacza:

Większość skradzionych kart pochodzi z USA, a średnio każda ma czarnorynkową wartość około 30 złotych, ale wiele danych można dostać zupełnie za darmo. Autorzy badania odnaleźli między innymi dane około 8 tysięcy polskich kart płatniczych, również 6 tysięcy czeskich i 4 tysiące słowackich.

Z badania wynika, że większość skradzionych danych, konkretnie 62,8% zawiera przynajmniej niektóre prywatne informacje takie jak adresy, numery telefonów, adresy email. Oczywistym jest, że dane nie zostały wykradzione poprzez fizyczne wymuszenia, ale złodzieje wykradali je na przykład za pomocą ataków hakerskich lub skorzystali z wycieków danych.

Inne wiadomości ze świata FinTech

Nowy FinTech hub w Polsce zatrudni 1 500 ludzi. Visa przedstawiła plany na otworzenie nowego globalnego technologicznego i produktowego centrum w Polsce – będzie to pierwsze tego typu centrum Visa w Europie Środkowo-Wschodniej.

Weryfikacja wieku przy zakupie alkoholu za pomocą dłoni. Tego typu usługa zostanie uruchomiona przez Amazon. Przy zakupie piwa na stadionie bejsbolowym w Denver, w celu dokonania zakupu będzie wystarczyło przyłożyć dłoń.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu artykułu?

– Artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.

– Niniejszy artykuł jest materiałem marketingowym.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.