Nowość na Portu – regularne przelewy

W Portu zależy nam, abyśmy byli dla Ciebie najlepszym partnerem inwestycyjnym. Z nami możesz pomnażać wartość swojej gotówki w krótkoterminowej Rezerwie inwestycyjnej w euro, a także inwestować długoterminowo poprzez zarządzane przez nas Portfele na miarę lub poprzez Własne strategie, gdzie o kształcie inwestycji decydujesz sam.

Nasi klienci często pytali nas o możliwość automatycznego przenoszenia środków z Portmonetki na inne swoje inwestycje, tak, aby wykonując tylko jeden przelew bankowy, jednocześnie mogli zasilić wszystkie swoje inwestycje na Portu. Z radością informujemy, że teraz stało się to możliwe, dzięki nowej funkcji do transferów wewnętrznych na Portu – regularne przelewy.

Teraz, możesz już skonfigurować regularne przelewy z Portmonetki lub z Rezerwy inwestycyjnej w euro do Twoich pozostałych inwestycji, a dzięki temu jeszcze efektywniej zarządzać powiększaniem wartości Twoich pieniędzy. Podobnie, z łatwością będziesz mógł przelewać środki finansowe na konta dla dzieci.

Ustawianie regularnych przelewów

Jak działają regularne przelewy w Portu?

Regularne przelewy możesz ustawić w prosty sposób po zalogowaniu się do Portu w sekcji Transakcje i środki. Skonfigurowanie przelewu wymaga jedynie określenia wysokości kwoty oraz wyboru, z którego miejsca na Portu i do których inwestycji chcesz przelewać pieniądze cyklicznie. Przelew może być ustawiony bezterminowo lub posiadać datę wygaśnięcia. Do pierwszego przelewu dojdzie podczas najbliższego Dnia handlowego Portu, a następnie będą się one odbywać zgodnie z ustaloną częstotliwością. W przypadku, w którym w określonym czasie na Portmonetce lub na Rezerwie inwestycyjnej w euro nie będzie wystarczającej ilości środków, to do przelewu nie dojdzie i będzie on pominięty. Ustawiony regularny przelew można w dowolnej chwili edytować bądź anulować.

Dlaczego warto ustawić regularny przelew?

Ustawienie regularnego przelewu na Portu to nic innego jak kolejny krok w stronę automatyzacji i uproszczenia procesu inwestycyjnego. Posiadając kilka inwestycji na Portu, nie będziesz musiał już każdego miesiąca wpłacać środków finansowych bezpośrednio na każdą inwestycję lub każdorazowo rozdysponowywać pieniędzy z Portmonetki ręcznie na poszczególne inwestycje.

Konfiguracja regularnych przelewów na Twoje inwestycje zajmie Ci jedynie kilka chwil. Jeśli zaś, ustawisz stałe zlecenia w banku na Portmonetkę Portu, wówczas Twoje inwestowanie stanie się w pełni zautomatyzowane. Tobie, pozostanie jedynie czekać na upłynięcie horyzontu inwestycyjnego, aby móc cieszyć się potencjalnie uzyskaną dodatnią stopą zwrotu. Już nigdy nie zdarzy się sytuacja, w której w danym miesiącu zapomnisz zainwestować, albo w której będziesz przekładał wykonanie przelewu na później w nieskończoność. Regularność w inwestowaniu pasywnym jest niezwykle ważna i decydująca, jeśli naprawdę chcemy zrealizować swój cel inwestycyjny. Teraz posiadasz narzędzie, które odejmie Ci kolejny kłopot z głowy.

Ponadto, pieniądze, które czekają na zainwestowanie w Twojej Portmonetce Portu, dzięki funkcji regularnych przelewów, będą mogły być zainwestowane w prosty sposób uśredniając cenę zakupu papierów wartościowych, co obniża ryzyko ich kupna w niekorzystnym czasie.

Podobnie, jeśli zdecydujesz się regularnie przerzucać środki z Rezerwy inwestycyjnej w euro na Twoje inwestycje w tej walucie na Portu, zaledwie w kilka chwil możesz sprawić, że inwestowanie będzie działo się samo.

Oprocentowana gotówka na Rezerwie inwestycyjnej w euro jest zależna od wysokości stóp procentowych w strefie euro. Gdy te zaczną spadać, zmieni się także wysokość oprocentowania w Rezerwie inwestycyjnej w euro. Warto zatem powoli przygotować się na taką sytuację. O wiele większy potencjał na zysk w długim terminie oferują bowiem akcje i obligacje, z których zbudowane są Portfele na miarę, lub z których można skomponować Własne strategie. W momencie spadku stóp procentowych, trzymanie środków w produktach z oprocentowaną gotówką stanie się znacznie mniej opłacalne, a inwestorzy zaczną szukać zysków na rynku akcji i obligacji, co prawdopodobnie podwyższy ich ceny. Nie warto czekać z transferem z Rezerwy na inwestycje do ostatniej chwili, ponieważ w takiej sytuacji mogłoby być już za późno, aby skorzystać z takiego wzrostu.

Optymalne może być wiec rozwiązanie, w którym już teraz ustawisz zlecenie tygodniowe, które pozwoli stopniowo przesuwać środki z Rezerwy inwestycyjnej na rynek. Dzięki temu nadal możesz cieszyć się oprocentowaniem środków w euro, a zarazem stopniowo zwiększać swoje zainwestowanie w akcje i obligacje.

Więcej o korzyściach płynących z regularnego inwestowania możesz przeczytać tutaj.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu artykułu?

– Artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.

– Niniejszy artykuł jest materiałem marketingowym.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.