Szukaj
Close this search box.

Akademia inwestowania Portu #14: Czy czekają nas obniżki stóp procentowych?

Akademia inwestowania Portu #14: Czy czekają nas obniżki stóp procentowych?

Inwestorzy z całego świata obserwują poziom stóp procentowych, nie wiadomo czy czekają nas w najbliższych miesiącach ich obniżki. Nie ma nawet całkowitej pewności, co do tego czy serie podwyżek w USA i strefie euro dobiegły już końca. Trochę inaczej wygląda sytuacja w Polsce. Z różnych względów, również politycznych, eksperci spodziewają się, że zbliżająca się do jednocyfrowego wyniku inflacja, może być sygnałem dla NBP do rozpoczęcia obniżek. Czy ewentualne obniżki sprawią, że oprocentowanie depozytów i lokat pójdzie w dół, ale za to potanieją kredyty? A, co z osobami, które mają stałą ratę kredytów, czy stracą na tym? Jaki wpływ obniżka stóp w Polsce wywrze na globalny rynek kapitałowy? Czy sprawi, że złoty będzie słabszy? W takim razie, jaki wpływ wywrze to na posiadających inwestycje w globalne rynki? Na wszystkie te skomplikowane pytania w prosty sposób odpowiedzą Emilia Rybak i Mikołaj Raczyński w kolejnym odcinku Akademii Portu.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po obejrzeniu tego videa?

  • Materiał nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.
  • Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.
  • Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.
  • Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.
  • Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.
  • Niniejszy artykuł i video są materiałami marketingowymi.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.