Szukaj
Close this search box.

Akademia inwestowania Portu #12: Skąd wzięła się inflacja?

Akademia inwestowania Portu #12: Skąd wzięła się inflacja?

Wysoka inflacja obniża wartość naszych pieniędzy już od około dwóch lat. Od kiedy się pojawiła stale rosła i dopiero w ostatnich miesiącach zaczęła spadać, choć wciąż utrzymuje się powyżej 10%. W obliczu problemów takich jak pandemia, kryzys energetyczny, przerwy w łańcuchach dostaw czy wojna na Ukrainie, ciężko dokładnie wskazać jedną przyczynę inflacji. Czy doprowadziła do tego polityka obostrzeń pandemicznych, zamknięta gospodarka oraz wsparcie pomocowe dla obywateli i przedsiębiorstw? Gdzie się zaczęło, a jakie specyficzne czynniki lokalne wpłynęły na tak wysoką inflację w naszym regionie? Czy obecny spadek inflacji oznacza również spadek cen? Jaka będzie wysokość inflacji na koniec roku? Na czynniki pierwsze rozłożą te kwestie dla Ciebie Emilia Rybak i Mikołaj Raczyński w kolejnym odcinku Akademii Portu.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po obejrzeniu tego videa?

  • Materiał nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.
  • Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.
  • Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.
  • Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.
  • Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.
  • Niniejszy artykuł i video są materiałami marketingowymi.

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.