Nowość na Portu: Inwestuj w akcje takie jak Apple, Tesla czy BMW

Tej jesieni przynosimy kolejne nowości i udogodnienia inwestorom na Portu. Oprócz szerokiej oferty ETF-ów, odnajdziesz także w naszej nowej ofercie wyselekcjonowane akcje światowych marek, które możesz dodać do swojej strategii inwestycyjnej. Dodatkowo, wprowadzamy tańsze i prostsze plany cenowe, dzięki czemu będziesz mógł inwestować we własne strategie już od 0,47% rocznie.

Nowe możliwości dla tych, którzy chcą więcej

Od początku swojego istnienia, Portu jest innowatorem w zapewnianiu usług prostego inwestowania, zawsze staramy się być o krok do przodu przed naszą konkurencją. W reakcji na zapotrzebowanie naszych klientów, które odnotowujemy już od dłuższego czasu, postanowiliśmy zaoferować naszym klientom unikalną możliwość łatwego zakupu akcji spółek, które są im bliskie i którym ufają. Tym samym, rozszerzamy możliwości dla tych inwestorów, którzy oczekują więcej.

Inwestowanie w miks ulubionych akcji już od 100 złotych

Inwestorom udostępniamy ofertę akcji 40 amerykańskich i europejskich firm, którymi mogą uzupełnić własną strategię, lub wytworzyć całkowicie nową. Oferujemy akcje z różnych sektorów na przykład Apple czy Microsoft z sektora technologicznego lub Teslę, Mercedesa i BMW z sektora motoryzacyjnego. Pełną listę instrumentów znajdziesz na stronie z własnymi strategiami.

Listę dostępnych akcji i ETF-ów planujemy regularnie rozszerzać. Oprócz tego chcemy w przyszłości zaoferować także akcje czeskie, a następnie również te z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. O dokładnym terminie ich wprowadzenia będziemy jeszcze informować.

Co więcej, jesteśmy w stanie podzielić wszystkie akcje na części ułamkowe, co jest szczególnie korzystne dla inwestorów z mniejszym kapitałem. Strategie Portu doskonale nadają się więc do regularnego inwestowania w koszyk wybranych akcji bez wysokich opłat. Nawet za niewielką kwotę możesz zakupić i zestawić swoją strategię złożoną z mieszanki ETF-ów i akcji jednocześnie.

Ustawienia strategii

Plany cenowe strategii – nowe, tańsze, prostsze

Drugą nowością jest obniżenie opłat planów cenowych. Własne i tematyczne strategie mają nowe opłaty, obniżamy je o 0,1 – 0,2 punktu procentowego. Zaczynają się od 0,79%, a dodatkowo można jeszcze skorzystać z programu zniżkowego dla inwestorów długoterminowych, uzyskując opłatę o 40% niższą. Plan Standard wówczas wyniesie Cię jedynie 0,47% rocznie.

Odchodzimy także od systemu ograniczenia ilości możliwych zmian w strategii. Liczba przeprowadzonych zmian nie będzie miała już wpływu na plan cenowy Twojej strategii. Swoją strategię będziesz mógł teraz zmieniać bez ograniczeń, bez względu na swój plan cenowy.

Zwiększyliśmy także liczbę strategii, które możesz założyć. Plan Standard oferuje dwie, plan Plus nawet 5. Plan Premium nie posiada ograniczeń pod tym względem. Do swojej strategii w planie Standard możesz dodać 5 instrumentów w ramach jednej strategii, w planie Plus aż 30.

Rebalancing możliwy jest w planach Plus i Premium.

Plany cenowe

Rabalancing zlecany przez Ciebie

Kolejnym rozszerzeniem jest możliwość jednorazowego rebalancingu własnych strategii. W horyzoncie długoterminowym rzeczywista reprezentacja instrumentów może odchylić się od wag docelowych, które ustaliłeś zakładając strategię, co może doprowadzić do zmiany poziomu ryzyka strategii. W związku z tym, w szczegółach strategii znajdziesz możliwość zlecenia jednorazowego rebalancingu w celu zbliżenia aktualnej reprezentacji do wag docelowych. Zlecenie jednorazowego rebalancingu można uruchomić jedynie w przypadku, w którym nie masz włączonej opcji automatycznego rebalancingu, który kontroluje odchylenia od wag docelowych na bieżąco.

Jesteśmy zawsze o krok do przodu

Dzięki możliwości inwestowania w poszczególne akcje, Portu stale idzie do przodu, dzięki czemu udostępnia całkowicie wyjątkową usługę. Żadna inna platforma inwestycyjna na polskim rynku nie umożliwia klientom zainwestowania tylko jedną wpłatą do miksu ETF-ów i akcji, posiadania inwestycji w przejrzystej aplikacji i papierów wartościowych na własność. Co więcej, za jedną niską opłatą i z progiem wejścia już od 100 złotych.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu artykułu?

– Niniejszy artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.