Szukaj
Close this search box.

Nowość na Portu: Inwestuj w akcje takie jak Apple, Tesla czy BMW

Tej jesieni przynosimy kolejne nowości i udogodnienia inwestorom na Portu. Oprócz szerokiej oferty ETF-ów, odnajdziesz także w naszej nowej ofercie wyselekcjonowane akcje światowych marek, które możesz dodać do swojej strategii inwestycyjnej. Dodatkowo, wprowadzamy tańsze i prostsze plany cenowe, dzięki czemu będziesz mógł inwestować we własne strategie już od 0,47% rocznie.

Nowe możliwości dla tych, którzy chcą więcej

Od początku swojego istnienia, Portu jest innowatorem w zapewnianiu usług prostego inwestowania, zawsze staramy się być o krok do przodu przed naszą konkurencją. W reakcji na zapotrzebowanie naszych klientów, które odnotowujemy już od dłuższego czasu, postanowiliśmy zaoferować naszym klientom unikalną możliwość łatwego zakupu akcji spółek, które są im bliskie i którym ufają. Tym samym, rozszerzamy możliwości dla tych inwestorów, którzy oczekują więcej.

Inwestowanie w miks ulubionych akcji już od 100 złotych

Inwestorom udostępniamy ofertę akcji 40 amerykańskich i europejskich firm, którymi mogą uzupełnić własną strategię, lub wytworzyć całkowicie nową. Oferujemy akcje z różnych sektorów na przykład Apple czy Microsoft z sektora technologicznego lub Teslę, Mercedesa i BMW z sektora motoryzacyjnego. Pełną listę instrumentów znajdziesz na stronie z własnymi strategiami. Listę dostępnych akcji i ETF-ów planujemy regularnie rozszerzać

Co więcej, jesteśmy w stanie podzielić wszystkie akcje na części ułamkowe, co jest szczególnie korzystne dla inwestorów z mniejszym kapitałem. Strategie Portu doskonale nadają się więc do regularnego inwestowania w koszyk wybranych akcji bez wysokich opłat. Nawet za niewielką kwotę możesz zakupić i zestawić swoją strategię złożoną z mieszanki ETF-ów i akcji jednocześnie.

Ustawienia strategii

Strategie – pełna funkcjonalność dla wszystkich

Warto wiedzieć, że od 1 maja 2024 roku znieśliśmy plany cenowe Strategii, ujednolicając opłatę za zarządzanie. Niezależnie od tego, ile masz strategii, ile jest w nich instrumentów, z jakich funkcji korzystasz i jak często modyfikujesz swoje strategie, obowiązuje tylko jedna standardowa opłata – 1%. To posunięcie jeszcze bardziej upraszcza korzystanie z usług Portu, jednocześnie umożliwiając każdemu korzystanie z pełnej funkcjonalności platformy w ramach Strategii.

To, co wcześniej było dostępne jedynie w planie Premium, teraz jest dostępne dla wszystkich użytkowników. Nie musisz już przechodzić do planu Plus uruchamiając automatyczny rebalancing lub też przechodzić na plan Premium, żeby nie mieć żadnych ograniczeń, co do liczby instrumentów. W przypadku osób, które korzystały z planów Plus i Premium, opłata obniżyła się odpowiednio z 1,19% i 1,69% na 1% rocznie.  Dla osób korzystających z planu Standard opłata teoretycznie wzrosła z 0,79% na 1%, jednak dzięki temu mają dostęp do pełnej funkcjonalności Strategii, co daje dużo więcej możliwości niż jak było to w przypadku planu Standard. Ponadto, dla osób, które posiadały Strategie w planie Standard przed 1 maja 2024 roku – obowiązuje dożywotnia promocja, w której co 4 miesiąc inwestowania jest gratis. Innymi słowy, każdy jedynie zyskuje na przeprowadzonych zmianach i nic na tym nie traci.

Ale to nie wszystko. Dzięki przeprowadzonym zmianom, opłata za produkty takie jak Portfele na miarę, Strategie i Portu Crypto jest teraz jednakowa i wynosi standardowo 1% rocznie od środków będących pod zarządzaniem. Dzięki temu ujednoliceniu opłat, możemy wprowadzić progi cenowe, które czynią inwestowanie jeszcze korzystniejszym dla osób z większym kapitałem, co stwarza unikatową propozycję na polskim rynku dla osób chcących inwestować większe sumy. Jest to także zachęta do dokonywania regularnych wpłat i systematycznego oszczędzania, dzięki czemu z biegiem lat opłata będzie się zmniejszać, co wpłynie jeszcze korzystniej na stopę zwrotu w długim terminie. Szczegóły dotyczące progów cenowych można prześledzić w poniższej tabelce.

Przy kwalifikacji do konkretnego progu cenowego bierzemy pod uwagę łączną wartość aktywów znajdujących się w produktach takich jak Portfele na miarę, Strategie i Portu Crypto. Niezależnie od tego, czy są to inwestycje w polskich złotych czy euro, wartość tych środków jest sumowana. Jedynie środki znajdujące się w Rezerwie inwestycyjnej nie wliczają się do tego. Oczywiście, także środki będą na kontach dla dzieci, między innymi z tego względu, że znajdujące na nich pieniądze własnością dzieci. 

Ale to wciąż nie wszystko. W grze ciągle pozostają również zniżki dla inwestorów długoterminowych, dzięki czemu można obniżyć opłatę nawet jeszcze o dalszych 40%. Dzięki temu na Portu można inwestować nawet, już od 0,24% rocznie. Program zniżkowy służy zachęcie do inwestowania długoterminowego i pełni funkcję motywacyjną. Zależy nam, aby klienci realizowali swoje plany inwestycyjne z sukcesem, a rzeczą kluczową jest – dotrwanie inwestycji do końca założonego horyzontu inwestycyjnego. W zależności od tego można zadeklarować długość trwania inwestycji na 5, 7, 10 lub 15 lat uzyskując odpowiednio wysoką zniżkę w wysokości, 20%, 25%, 30%, 40%. Jak konkretnie będzie wyglądać Twoja opłata w przypadku różnych długości zadeklarowanego czasu trwania inwestycji i ze względu na łączną wysokość aktywów w Portfelach na miarę, Strategiach i Portu Crypto? Sprawdź w tabeli poniżej.

Rabalancing zlecany przez Ciebie

Kolejnym rozszerzeniem jest możliwość jednorazowego rebalancingu własnych strategii. W horyzoncie długoterminowym rzeczywista reprezentacja instrumentów może odchylić się od wag docelowych, które ustaliłeś zakładając strategię, co może doprowadzić do zmiany poziomu ryzyka strategii. W związku z tym, w szczegółach strategii znajdziesz możliwość zlecenia jednorazowego rebalancingu w celu zbliżenia aktualnej reprezentacji do wag docelowych. Zlecenie jednorazowego rebalancingu można uruchomić jedynie w przypadku, w którym nie masz włączonej opcji automatycznego rebalancingu, który kontroluje odchylenia od wag docelowych na bieżąco.

Jesteśmy zawsze o krok do przodu

Dzięki możliwości inwestowania w poszczególne akcje, Portu stale idzie do przodu, dzięki czemu udostępnia całkowicie wyjątkową usługę. Żadna inna platforma inwestycyjna na polskim rynku nie umożliwia klientom zainwestowania tylko jedną wpłatą do miksu ETF-ów i akcji, posiadania inwestycji w przejrzystej aplikacji i papierów wartościowych na własność. Co więcej, za jedną niską opłatą i z progiem wejścia już od 100 złotych.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu artykułu?

– Niniejszy artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.

– Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić

 

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.