Szukaj
Close this search box.

Nowe fundusze ETF w „Portfelach na miarę”

Światowa gospodarka i rynki finansowe zmieniają się z każdym dniem, a nowe inicjatywy technologiczne i inwestycyjne dają coraz ciekawsze możliwości budowania długoterminowego kapitału. I choć inwestujemy pasywnie, to chcemy, abyście mogli korzystać ze sprawdzonych, ale i najnowszych rozwiązań inwestycyjnych.

Od 4 kwietnia do składu naszych „Portfeli na miarę” dodajemy więc trzy nowe fundusze ETF, które pozwolą jeszcze lepiej zdywersyfikować ryzyko inwestycyjne. Będą to ETF na krótkoterminowe obligacje rządowe USA (do 1 roku), ETF na krótkoterminowe obligacje korporacyjne z USA oraz ETF na europejskie obligacje korporacyjne. Powyższe fundusze ETF uruchomione zostały w ostatnich latach, a w ostatnim czasie osiągnęły odpowiednią wielkość aktywów i płynność, aby znaleźć zastosowanie w naszych portfelach. Cechują się też one relatywnie niższą zmiennością, co na pewno docenią inwestorzy o mniejszej skłonności do ryzyka. Jak zawsze też wybieramy dla was rozwiązania o możliwie najniższych opłatach. Nowe fundusze ETF znajdziecie również w ramach własnych strategii Portu.

NazwaTickerWalutaRentowność obligacji w ramach ETF*
Krótkoterminowe obligacje rządowe USA (do roku)IBTA LNUSD4,1%
Obligacje korporacyjne USA (krótkoterminowe)SDIA LNUSD5,0%
Obligacje korporacyjne EuropaIEAA LNEUR4,2%

*stan na dzień 24 marca 2023 r.

Zmiany na rynku obligacji zaszły jednak nie tylko w spektrum funduszy ETF opartych o krótkoterminowe obligacje. Przypomnijmy, że wraz ze wzrostem inflacji i stóp procentowych w ostatnich latach, zmieniły się również rentowności obligacji o dłuższej zapadalności. Dla przykładu, rentowność 20-letnich obligacji USA wzrosła w ostatnich latach z poziomu poniżej 1% do prawie 4%. To kluczowa zmiana, która wpływa na zachowanie wszystkich klas aktywów i którą również chcemy wykorzystać w „Portfelach na miarę” oraz „Odpowiedzialnym Inwestowaniu ESG”.

Podstawową zasadą Portu jest hybrydowe podejście do inwestowania. Jest to połączenie inwestowania pasywnego, polegającego na lokowaniu kapitału w szeroko zdywersyfikowany portfel niskokosztowych instrumentów i późniejszym długoterminowym ich utrzymywaniu bez dokonywania częstych krótkoterminowych zmian, oraz angażowania w zarządzanie portfelem czynnika ludzkiego – zespołu managerów portfeli, których zadaniem jest podejmowanie strategicznych decyzji dotyczących kształtu portfeli i ocena, czy aktualne trendy i sytuacje rynkowe nie wymagają ich korekty.

Zaufało nam już ponad 193 000 użytkowników, powierzając ponad 770 milionów euro środków pod zarządzanie. Jeżeli jeszcze nie jesteś naszym klientem wypełnij ankietę, to nic nie kosztuje, a zyskasz portfel inwestycyjny skonstruowany przez ekspertów Portu specjalnie dla Ciebie. Nasze portfele składają się z szeroko zdywersyfikowanych funduszy ETF, wpisujemy się w pasywną rewolucję i umożliwiamy Polakom inwestować w najbardziej ciekawe instrumenty odpowiednie do długoterminowego inwestowania.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po przeczytaniu artykułu?

– Niniejszy artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną.

– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zwrotów.

– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.

– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.

– Nie jesteś pewien, jaki portfel jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.