Szukaj
Close this search box.

Akademia inwestowania Portu #24: Euro czy złoty?

Akademia inwestowania Portu #24: Euro czy złoty?

Żyjemy w Polsce, zarabiamy w polskim złotym, jesteśmy dumni z własnej waluty i słusznie. Jednak, czy inwestowanie tylko w PLN jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem? Na przykład, jeśli posiadamy akcje, warto jest kupić także szereg innych akcji dla szerszej dywersyfikacji. Czy w przypadku walut dywersyfikacja jest również potrzebna, czy możemy się bez niej obejść? W jakim przypadku warto zrobić z tego użytek i zabezpieczyć swój kapitał również w innej walucie? Jakie ryzyka zabezpiecza dywersyfikacja walutowa? Czy wiąże się z tym szansa na wyższe zyski? Co to są twarde waluty? Jak przechowywać obce waluty? Czy na Portu inwestuję w euro i dolarze nawet jeśli przesyłam tylko polskie złote? Dowiesz się tego z kolejnego odcinka Akademii Portu, w którym Emilia Rybak i Mikołaj Raczyński tym razem omawiają kwestie związane z inwestowaniem w złotym i innych walutach.

—————————————————————–

Na co zwrócić uwagę po obejrzeniu tego videa?

  • Materiał nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.
  • Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.
  • Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.
  • Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.
  • Nie jesteś pewien, jaki profil ryzyka jest dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij naszą ankietę inwestycyjną, by to sprawdzić.
  • Niniejszy artykuł i video są materiałami marketingowymi.

 

Najnowsze artykuły

Lepsze miejsce dla Twoich pieniędzy

Uwolnij potencjał swojego kapitału. Konta oszczędnościowe nie chronią pieniędzy przed inflacją. Z kolei wysokie opłaty funduszy inwestycyjnych zabierają Twoje zyski. Na szczęście jest sposób, by inwestować lepiej – Ty decydujesz, a eksperci pracują dla Ciebie. Portu oferuje nowoczesny i efektywny sposób inwestowania dla każdego. Przygotujemy portfel na miarę Twoich potrzeb.